![](https://estatekonference.dk/upload/1622628983-boligdagene_2021_-_signatur.jpg)
![](https://estatekonference.dk/upload/1622628983-boligdagene_2021_-_signatur.jpg)
Du er ikke logget ind
LoginDu er ikke logget ind
Login
Boligmarkedet boomer med historisk høje boligpriser og et begrænset udbud af ejerboliger. Over hele landet er nye byggerier på vej til institutionelle og private investorer - både indenfor seniorboligsegmentet, men også i form af familieboliger og alternative boligformer. Samtidig er tomgangen stigende i dele af lejeboligmarkedet og et prispres er på vej enkelte steder.
Corona-krisen skabte i første omgang usikkerhed omkring husholdningernes økonomiske råderum, men den blev hurtigt afløst af høj aktivitet med mange handler, der gjorde økonomer og analytikeres bange anelser til skamme. Selv om den umiddelbare økonomiske nedtur er udeblevet på boligmarkedet i 2020 og starten af 2021, lurer de langsigtede effekter af COVID-19-pandemien stadig i horisonten.
På Boligdagene 2021 sætter vi fokus på et boligmarked på bagkant af krisen, når vi over 2 dage samler branchen i den smukke teatersal på Comwell Kolding. I selskab med markedets vigtigste aktører kommer vi hele vejen rundt om boligmarkedet. Vi ser på, hvor det giver bedst mening at investere i boliger i de kommende år. Vi sætter fokus på de store politiske linjer, de økonomiske strømninger, de vigtigste markedstendenser og bliver klogere på fremtidens bæredygtige byer og boliger.
De nye Covid-19 restriktioner for konferencer kræver ekstra plads. For at imødekomme kravene, så vi alle kan føle os helt trygge ved igen at være til konference, flytter vi Boligdagene til Hotel Comwell Kolding.
Comwell Kolding har en fantastisk teatersal med god plads til os alle sammen. Det bliver så godt!
Specielt vedrørende COVID-19
Arrangementet gennemføres i trygge rammer og i henhold til de til enhver tid gældende restriktioner, kvadratmeterregler og anbefalinger fra myndighederne.