Serieiværksætter bag ny liebhavermæglerkæde

Ejendomsmægleren Bo Lynge går sammen med serieiværksætteren Werner Valeur, der tidligere gik under navnet Toke Kruse, og Sasa Kovacevic, der er partner i marketingbureauet Obsidian Digital.

Sammen har de stiftet Liebe, der skal være en ny type liebhavermægler. Det skriver de i en pressemeddelelse.

Liebe har allerede de første ejendomme til salg og vil positionere sig som et alternativ til de etablerede liebhavermæglere på det danske marked.

Werner Valeur fortæller, at Liebe vil bruge stifternes erfaring med at bygge virksomheder, der skalerer og bruge det til at udfordre det etablerede.

– Liebe er bygget til at være noget andet end det, markedet tilbyder i dag, siger han.

Liebe vil adskille sig fra de eksisterende liebhavermæglere ved at bygge sin formidling på tre principper: indsigt, transparens og handling.

Virksomheden vil have kontorer i København, Aarhus, Odense og Aalborg.





Kommende arrangementer

Læs mere

I Estate Magasin får læseren et indblik i de omskiftelige forhold, der præger den globaliserede ejendomsbranche, og læserne bliver bredt opdateret med indblik og udsyn, der kan bruges konkret og lokalt i branchens travle hverdag.

Læs her

Seneste nyt

Populære nyheder